Úvodní strana

Závody

Návštěvní kniha

Podzimní pohár 2010 + MR kolií + Speciál šeltií

V sobotu 25.9.2010 jsme pořádali Podzimní pohár. Stejně jako loni se závody konaly v areálu KK Nový Svět ve Dvoře Králové nad Labem, kterému děkujeme za skvělé zázemí a dobrou spolupráci. Součástí akce bylo již tradiční Mistrovství republiky kolií v agility (pro kolie dlouhosrsté a kolie krátkosrsté) a Speciál šeltií. Tyto tituly (pod záštitou Klubu chovatelů kolií a šeltií Praha) se vyhlašovaly jako součet tří běhů - open jumping, open agility a speciální jumping (určený pouze pro kolie a šeltie).
Oproti silně obsazenému loňskému ročníku byl letos zájem závodníků (hlavně koliářů) výrazně slabší. Zatímco loni jsme měli v polovině srpna prakticky plno, letos bylo možné dohlásit se na závody i přímo na místě. Díky přihláškám "na poslední chvíli" se nakonec závody téměř obsadily, ale bylo to napínavé. Většina zúčastněných kolií a šeltií už byli staří známí, objevilo se jen pár nováčků. Celkem se zúčastnilo 8 dlouhosrstek, 9 krátkosrstek a stejně jako loni 25 šeltií, které měly opět svůj speciál rozdělený podle velikostní kategorie (13 small a 12 medium).
Závody posuzovala zkušená rozhodčí Lenka Pánková. Nám pořadatelům se s ní jako vždy skvěle spolupracovalo, snad byla i ona spokojená s námi. Otázkou je, jestli byla spokojená i s výkony na parkuru, "obtížnost" posledního jumpingu přece jen vede k zamyšlení...
Velký dík patří všem pomocníkům, zejména těm, kteří nezávodili a přesto ochotně přiložili ruku k dílu. A počasí, které nás tradičně zlobí? Letos bylo moc hodné, sluníčko sice nedorazilo, ale pršet začalo až půl hodiny poté, co jsme všechno uklidili:-)

VÝSLEDKY ZÁVODŮ ve formátu XLS
VÝSLEDKY MR KOLIÍ A SPECIÁLU ŠELTIÍ ve formátu XLS
A tady jsou vítězové:
Mistrovství republiky v agility kolií - dlouhosrstky:
1.místo: Veronika Kučeriková a Erny Gold Coll-Kony
2.místo: Olga Sidimáková a Baron Britt Ronna Bohemia
3.místo: Karolína Švrčková a Alison Queen of Garden
Mistrovství republiky v agility kolií - kraťandy:
1.místo: Ivana Růžičková a A3Ch. Escape Krásná louka
2.místo: Eva Komínková a Brazílie Bila Kaífa
3.místo: Darja Caletková a A3Ch. First Krásná louka
Speciál šeltií - small:
1.místo: Jana Zemková a A3 Cedrik z Dřevěné chaloupky
2.místo: Anna Vaculíková a Carpe Diem Tantum Auri
3.místo: Dušek František a Holly Malý klaun
Speciál šeltií - medium:
1.místo: Jana Zemková a A3 No Comment z Ďáblovy studánky
2.místo: Veronika Polášková a A3 Axel Rose ze Shetlandů
3.místo: Martina Šimčíková a Argentum BiBlack Barabel

Gratulujeme!
Mistrovství zaštítil a finančně podpořil Klub chovatelů kolií a šeltií Praha. Balíčky pro všechny účastníky závodů připravila firma Candy.


(c) Jana Zemková