Úvodní strana

Závody

Návštěvní knihaPodzimní pohár 2009 + MR kolií
+ Speciál šeltií

V sobotu 10.10.2009 jsme pořádali Podzimní pohár. Závody tentokrát proběhly v krásném a velmi dobře vybaveném areálu KK Nový Svět ve Dvoře Králové nad Labem. Součástí akce bylo již tradiční Mistrovství republiky kolií v agility (pro kolie dlouhosrsté a kolie krátkosrsté) a Speciál šeltií. Tyto tituly (pod záštitou Klubu chovatelů kolií a šeltií Praha) se vyhlašovaly jako součet tří běhů - open jumping, open agility a speciální jumping (určený pouze pro kolie a šeltie). Letos se zúčastnil rekordní počet zástupců těchto plemen - 9 dlouhosrstek, 11 krátkosrstek a 25 šeltií, které jsme se nakonec rozhodli rozdělit podle velikostní kategorie a vyhlásit zvlášť (12 small a 13 medium). Zájem závodníků byl dokonce větší než naše možnosti, více než 85 týmů opravdu nebylo možné přijmout - a i tak hrozilo, že skončíme za tmy. A to se taky stalo, naštěstí jsme potmě neběhali, ale "jen" vyhlašovali výsledky. Kvůli tomu už nakonec nedošlo na společné fotografování zúčastněných kolií a šeltií.
Parkury stavěl a posuzoval Zdeněk Spolek, který si na nás připravil spíše technické tratě. Oproti loňskému ročníku byly podstatně náročnější (o tom svědčí i poměrně velké množství diskvalifikací - hlavně v agility a trojkové zkoušce), přesto nebyly neřešitelné a většinou se daly překonat plynule a v dobrém tempu.
Počasí bylo asi přiměřené termínu konání, sice bylo chladno, ale déšť nás jen tak párkrát postrašil a pro ty nejvíc zmrzlé účastníky byla k dispozici příjemně vyhřátá klubovna.

Děkujeme Ivanu Růžičkovi za fotky z vyhlášení. Jeho fotky kolií v akci určitě časem najdete na www.collie-smooth.com. Pokud znáte ještě jiný odkaz na fotky, budeme rádi, když ho zašlete na mail správce stránek nebo se s ním pochlubíte v návštěvní knížce.
Opět moc děkujeme kamarádům z Be happy Semily a z Nového Světa za pomoc při pořádání závodů! Bez vás by to vážně nešlo!

VÝSLEDKY ZÁVODŮ ve formátu XLS
VÝSLEDKY MR KOLIÍ A SPECIÁLU ŠELTIÍ ve formátu XLS
A tady jsou vítězové:
Mistrovství republiky v agility kolií - dlouhosrstky:
1.místo: Eva Plíštilová a Melody d´Amour ze Zlaté Jalny
2.místo: Zuzana Vainarová a Brendy z Mlýnského úvozu
3.místo: Karolína Švrčková a Alison Queen of Garden
Mistrovství republiky v agility kolií - kraťandy:
1.místo: Pavel Košek a A3Ch.Day Dream Krásná louka
2.místo: Darja Caletková a A3 First Krásná louka
3.místo: Marek Beneš a Asuka z Tau´Ri
Speciál šeltií - small:
1.místo: Slávka Podmolová a A3 Adellyn od Samohelky
2.místo: Gabriela Hroteková a Faust Small Kim
3.místo: Martina Jírová a A3 Bellinda Mysterious Beauty
Speciál šeltií - medium:
1.místo: Michaela Burešová a Carneval Metuje
2.místo: Veronika Polášková a A3 Axel Rose ze Shetlandů
3.místo: Jana Zemková a A3 No Comment z Ďáblovy studánky


Vítězům gratulujeme a děkujeme (nejen) všem koliářům a šeltičkářům za účast na závodech!
Sponzory závodů byli: Eukanuba (Plaček s.r.o.) a obec Dubenec. Poháry na MR kolií a Speciál šeltií věnoval Klub chovatelů kolií a šeltií Praha.
(c) Jana Zemková