Úvodní strana

Závody

Návštěvní kniha

Otevřené mistrovství východních Čech 2013

7.-8.9.2013 - PROPOZICE (.doc)
Šestý ročník závodů, které pořádáme společně s KK Nový Svět, proběhl za slunečného počasí a v poklidné pohodové atmosféře. Dost výrazně k tomu přispěl fakt, že se tentokrát přihlásil menší počet závodníků, než jsme byli zvyklí. V sobotu nastoupilo na start 64 závodníků a v neděli dokonce 53. Určitě hrálo velkou roli, že jsme se stejně jako loni termínově kryli s Mistrovství republiky mládeže.
Ceny pro vítěze věnovalo několik královédvorských firem - obchody s potřebami pro zvířata Hobycentrum a Fortissimo, veterinární služba Daktari a pekařství Medikus, díky kterému si první tři ze všech otevřených běhů odváželi krásné velké koláče. Letos jsme vyměnili tradiční keramické hrnky a tupláky za skleněné a doufáme, že se závodníkům tahle novinka líbila.
Závody posuzoval Petr Rybář. V sobotu byly jeho tratě náročné, hlavně v kategoriích medium a large bylo procento diskvalifikací vysoké. Nedělní parkury byly prostornější a zřejmě i lehčí, dobíhavost se výrazně zvýšila. Stejně jako loni jsme už nevyhlašovali součty, souboj o celkového vítěze závodů proběhnul v závěrečném finále, do kterého se kvalifikovali ti nejlepší z jednotlivých běhů. Finále slibuje napínavou podívanou až do poslední chvíle, což se i tentokrát vydařilo. Finálový parkur se nezdál na první pohled moc záludný, byl poměrně běhavý, ovšem pár technických prvků v kombinaci s náročným náběhem do slalomu závodníky patřičně prověřilo. V kategorii large doběhly dokonce jen tři týmy.


Fotky ze závodů:
Kristína Hejduková (sobota)

VÝSLEDKY VE FORMÁTU PDF:
SOBOTA - NEDĚLE - FINÁLE

Mistři východních Čech 2013:
small - Jana Zemková a Cedrik z Dřevěné chaloupky (šeltie)
medium - Marcela Hejduková a Flower ze Skalní vyhlídky (šeltie)
large - Eliška Ulrychová a Agatha od Betlémské pastviny (border kolie)

Děkujeme našim sponzorům:
HOBYCENTRUM Pištora Dvůr Králové nad Labem - prodej chovatelských potřeb
Pekařství Medikus Dvůr Králové nad Labem
Daktari - mobilní veterinární služba
Fortissimo - psí salon a chovatelské potřeby(c) Jana Zemková