Úvodní strana

Závody

Návštěvní kniha

HST CUP
Otevřené mistrovství východních Čech v agility


21.-22.5.2011 - PROPOZICE (.pdf) - PROPOZICE (.doc)
Stejně jako loni provázely přípravu závodů komplikace, asi aby si organizační tým vyzkoušel, co všechno zvládneme. Začalo to nutnou změnou termínu a sháněním nových sponzorů, což se naštěstí podařilo. Poté nás stejně jako většinu pořadatelů v republice postihl výrazně nižší zájem z řad závodníků, zřejmě způsobený větším počtem závodů v letošním roce. Situaci jsme (ač velice neradi) museli vyřešit zrušením jednoho parkuru a odvoláním Petra Rybáře. Závody tak posuzoval pouze Petr Noga. Poslední velký problém nám způsobila Česká pošta, která i přes samolepky "Křehké" a patřičné pojištění poškodila při přepravě balíky s keramickými poháry. Díky improvizaci a náhradním sadám pohárů se naštěstí všechno vyřešilo.
Opět nás provázelo převážně slunečné letní počasí, takže závodníci mohli na Novém Světě stanovat a v sobotu večer došlo i na posezení u ohníčku s kytarou. Celkem se nakonec sešlo cca 80 účastníků, což byl pro jeden parkur přiměřený počet. Parkury Petra Nogy nebyly nijak netypicky záludné nebo přehnaně obtížné, přesto se vyskytlo velké množství diskvalifikací a rozhodčí nad závodníky jasně vyhrával. Nejvíce úspěšně doběhnutých běhů bylo v kategorii small, v kategoriích medium a large dokázaly jen dva týmy doběhnout všechny čtyři otevřené běhy, a tak se na třetím místě součtů umístily týmy s jednou diskvalifikací.
Novinkou letos byl závěrečný "finálový" běh určený pro týmy, které se dokázaly dobře umístit v některém z otevřených běhů. Původní kvalifikační kritérium 10% výsledkové listiny každého otevřeného běhu bylo nakonec vzhledem k nižšímu počtu závodníků změněno na 10% + 1. Petr Noga postavil velice nápaditý a napínavý finálový parkur a přihlížející závodníci v průběhu tohoto závodu vytvořili výbornou atmosféru.

Fotky ze závodů:
Katka Volejníková - Katka Dvořáková - Bára Ulrychová

VÝSLEDKY VE FORMÁTU PDF:
SOBOTA - NEDĚLE - SOUČTY

Mistři východních Čech 2011:
small - Karolína Červová a Huppy Day di Denissimo (yorkšírský teriér)
medium - Zuzana Tvrzníková a Kryštůfek Robin (kříženec)
large - Martina Miková a Haidy (belgický ovčák malinois)

Děkujeme našim sponzorům:
HST - výroba kynologických potřeb
Orion Pharma - humánní a veterinární léčivé přípravky
ZOO Dvůr Králové - Afrika v srdci Evropy
Nakladatelství Plot - (nejen) kynologická literatura
MAPES - doplňkové sušené krmivo pro psy
Psí kusy - časopis

(c) Jana Zemková