Úvodní strana

Závody

Návštěvní kniha

Pohár promazliky.cz
Otevřené mistrovství východních Čech v agility

26.-27.6.2010 - PROPOZICE
Třetí ročník závodů, které pořádá OSA Dubenec společně s KK Nový Svět v novosvětském kynologickém areálu ve Dvoře Králové nad Labem, postihly v úvodní fázi plánování nemalé komplikace, když námi vybraný termín zničehonic zabral Klub agility pro termín kvalifikaček na MS. Když už bylo jisté, že to budeme my, kdo musí ustoupit, bylo potřeba najít jiný termín - bohužel žádný už nevyhovoval jedné z dohodnutých rozhodčí, Alici Glöcknerová. Naštěstí nám zůstal aspoň Tomáš Glabazňa, který ve Dvoře ještě nebyl, a místo Alice se podařilo domluvit Petra Rybáře.
I přes tento složitý úvod dál všechno běželo podle zažitých pořádků, závodníci se sice na startovku nehrnuli jako o závod, nakonec se tam ale sešlo téměř 130 týmů. Je zajímavé, že stejně jako před dvěma lety byla nejobsazenější kategorie small. Dorazil i nezvykle vysoký počet veteránů - 7 týmů. Závody proběhly jako obvykle na dvou parkurech - zvlášť large a zvlášť small+medium. Tentokrát jsme si zaběhali na nadstandardně velké ploše 25x45 metrů, kterou oba rozhodčí dobře využili. "Vymazlené" parkury Tomáše Glabazni si lze prohlédnout na www.glabazna.cz.
Součty čtyř běhů byly letos počítány s nižší penalizací za diskvalifikaci než v minulých letech - to pomohlo mnoha týmům v umístění, ale na stupně vítězů podobný systém stejně nestačí. Součty výrazně ovlivnily "ostré" (myšleno pozitivně!) časové požadavky rozhodčích, ve většině běhů byl stanoven koeficient 1,1 - mnoho psů tedy končilo s časovou chybou a pro čistý výkon nestačilo běžet "na jistotu". Východočeští mistři jsou tentokrát opravdu všichni z našeho kraje, nikdo "přespolní" se na nejvyšší stupínek nedostal. Přesto doufáme, že k nám ti "přespolní" z Brna, Plzně, Karviné atd. dorazí za rok znova, je příjemné vidět v našem kraji neznámé týmy;-)

VÝSLEDKY VE FORMÁTU XLS:
SOBOTA
NEDĚLE
SOUČTY

Mistři východních Čech 2010:
small - Ivana Urbanová a Olivia Vankat Hill (velšteriér)
medium - Radka Růžičková a A3Ch. Niki (anglický kokršpaněl)
large - Pavel Košek a A3Ch. Day Dream Krásná louka (krátkosrstá kolie)

Odkazy na fotky ze závodů doplníme co nejdříve.

Děkujeme našim sponzorům:
promazliky.cz - internetový obchod s chovatelskými potřebami
Candy - výrobce krmiv a pamlsků
Fortissimo - obchod chovatelskými potřebami

Denny
Molly

(c) Jana Zemková